Green-Flora - Форум за цветя Форуми Green-Flora - Форум за цветя
Форум за цветя, информация, съвети

ГалерияГалерия  Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Сайта използва технологии включващи "бисквитки". Научете повече. Разбрах! Затвори
Препоръчайте ми цветя за вътрешно озеленяване.

Създайте нова тема   Напишете отговор    Green-Flora - Форум за цветя Форуми -> Въпроси
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
emohelsing
Flower

МнениеПуснато на: Sun Feb 07, 2010 10:57 pm    Заглавие: Препоръчайте ми цветя за вътрешно озеленяване. Отговорете с цитат

Здравейте! Първо ще кажа че съм впечатлен от форума и ви пожелавам само успехи и да няма увехнали китки . Wink

Тъй като съм новак в озеленяването искам да ви попитам дали можете да ми препоръчате цветя за вътрешността на стая. Става дума за разстоние около 2 метра от прозорците на стаята. Искам нещо, което да не е много претенциозно, да се размножава и разпространява лесно и да обича по-влажен въздух. Правя нещо като градински кът в стая, но това място е единственото свободно и по-големичко. Ще правя и изкуствени езера в стаята, както и нощно осветление на цветята. Ще ми се да има разнообразие и не държа толкова на цъфтежа, колкото на ефектните листа.

Благодаря ви предварително
Wink
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
KGB
Flower

Местожителство: Троян

МнениеПуснато на: Thu Feb 11, 2010 10:25 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ами на мене лично първото растение което ми идва на идея е Юката. Виждал съм да достига на около 2м. а и не е много претенциозно. Laughing
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
emohelsing
Flower

МнениеПуснато на: Thu Feb 11, 2010 11:48 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Аха, а за нещо друго сещаш ли се? Искам да има пооовечко разнообразие.
Върнете се в началото
KGB
Flower

Местожителство: Троян

МнениеПуснато на: Fri Feb 12, 2010 8:23 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Ето ти един списък с цветя, които не са трудни за отглеждане и могат да достигнат на около 2м. височина.

Азалия / Azalea (Красива е като цъфти)
Алоказия / Alocasia (Изглежда екзотично)
Вашингтония / Washingtoniq
Дифенбахия / Dieffenbachia
Драцена / Dracaena
Кокос / Cocos
Хибикус (Китайска роза) / Hibiscus rosa-sinensis
Трахикарпус / Trachycarpus
Шефлера / Schefflera
Юка / Yucca

Надявам, се че този списък ще помогне в търсенето на желаното растение. Laughing
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
emohelsing
Flower

МнениеПуснато на: Fri Feb 12, 2010 9:12 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Много благодаря за идеите. Вкъщи имаме една китайска роза, висока почти колкото мен. Когато и махаме някои от излишните клончета ги натопих във вода и след около месец ги насадих - хванаха се без проблем.

Драцените много ги обичам, особено маргината - като малка палмичка е drop .

А дифенбахията не беше ли отровна?
Върнете се в началото
Tulipa
Site Admin

Местожителство: Бургас

МнениеПуснато на: Fri Feb 12, 2010 9:12 am    Заглавие: Монстера Отговорете с цитат

След като има достатъчно място, аз препоръчвам Монстера.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
emohelsing
Flower

МнениеПуснато на: Fri Feb 12, 2010 9:17 am    Заглавие: Re: Монстера Отговорете с цитат

Tulipa написа:
След като има достатъчно място, аз препоръчвам Монстера.

А, филодендрон. Имам вече няколко, но до ден днешен не съм ги виждал да цъфтят Sad
Върнете се в началото
Tulipa
Site Admin

МнениеПуснато на: Fri Feb 12, 2010 9:17 am    Заглавие: Дифенбахия Отговорете с цитат

Млечния сок на дифенбахията съдържа стрихнин, който е силно отровен и дразни кожата и лигавиците.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
emohelsing
Flower

МнениеПуснато на: Fri Feb 12, 2010 9:20 am    Заглавие: Отговорете с цитат

А за Сансевиерата и Хлорофитума можете ли да ми кажете нещо за отглеждането? Индийският меч е особено ефектен при минималистичен интериор.
Върнете се в началото
Tulipa
Site Admin

МнениеПуснато на: Fri Feb 12, 2010 9:21 am    Заглавие: Филодендрон Отговорете с цитат

Монстерата, или както е позната на повечето хора като филодендрон е листнодекоративно растение. При подходящи условия израства със страхотни листа, които придават екзотичен вид на помещението.
Върнете се в началото
Tulipa
Site Admin

МнениеПуснато на: Fri Feb 12, 2010 9:26 am    Заглавие: Сансевиера, Хлорофитум Отговорете с цитат

Информация за Сансевиера и Хлорофитум можете да видите тук http://www.enciklopedia-cvetia.w-bg.com. Отворете българския азбучник и лесно ще ги намерите по азбучен ред.
Върнете се в началото
emohelsing
Flower

МнениеПуснато на: Fri Feb 12, 2010 10:57 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря на всички за бързото отзоваване. Още днес отивам в магазина за цветя Smile
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Green-Flora - Форум за цветя Форуми -> Въпроси Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети