Green-Flora - Форум за цветя Форуми Green-Flora - Форум за цветя
Форум за цветя, информация, съвети

ГалерияГалерия  Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Сайта използва технологии включващи "бисквитки". Научете повече. Разбрах! Затвори
Искам рози

Създайте нова тема   Напишете отговор    Green-Flora - Форум за цветя Форуми -> Рози и клематиси
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Elinka
Flower

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Sun Aug 18, 2013 5:26 am    Заглавие: Искам рози Отговорете с цитат

Тази тема е са розите, които ни харесват, но все още ги нямаме.
Първо тук ще сложа розата на Тантау

IRINA BONDARENKO®
Désignation variétale : Tan07117
Classe : Rosier Buisson à Grandes fleurs
Obtenteur : TANTAU
Présentateur : EDIROSE
Hauteur : 80/90 cm
Port : buissonnant
Fleur : 10/12 cm, très double, 90/100 pétales
Particularité : inflorescence solitaire ou de 2 à 3 fleurs. Parfum d’agrumes.

Тантау ми е любимец Very Happy Няма много информация за нея, но не бих я отказала независимо от многото предложения на бели рози.

Тази кордеска ще я има в поръчка Cherry Girl.
Ето отзивите на собственичката й :
"Трёхлетняя Cherry Girl бьёт все рекорды по количеству бутонов. Два месяца она трудилась над их формированием и вот теперь одаривает салютами из охапок цветов. Труженица, умница и красавица, жаль фото не передаёт необыкновенно красивые оттенки лепестков ярко-розовых фломастерных окрасок, они отличаются с наружной и внутренней стороны разным оттенком. В прошлом году я пиарила этот сорт, и вот вновь Cherry Girl подтверждает свою зимостойкость и отличную производительность."

Вярно, че климата в Русия е различен, но пък розите на Кордес са машина за цвят и у нас.
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vessellka
Flower

МнениеПуснато на: Mon Aug 19, 2013 9:23 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Щом сте отворили приказка, записвам се и аз със "скромните" си желания Razz
Догодина като отворя, надявам се всичко от списъка с желания да е изпълнено Smile Може пък Дядо Коледа да чете тук там из форумите хахах magnify
От тазгодишните сортове, много ми хареса Херцогиня Кристияна (herzogin-christiana) на Кордес

Иначе и Ирина Бордаренко много ме кефи.

Има още две на Кордес, които от отдавна ги искам, едната е катерещ рамблер Раубритер (Raubritter)

другата роза е мини Коко (Coco)

И не на последно място скорошната ми изгора Комте де Шампан на Остин, стар сорт и не можах да се добера до него inlov

Също и Гламис Касъл на Остин, но нея много хора изглежда я имат и може да се сдобия с резник, кой знае? p0

Ще си оставя няколко празни реда, да си допълвам в бъдеще, че красотите по света са много, още не съм видяла голяма част от тях, за да ги набележа high

................
................
................
Върнете се в началото
pepina
Flower

МнениеПуснато на: Mon Aug 19, 2013 9:50 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Момичета, то на каталозите на производителите всичко изглежда фантастично, ама къде са снимките от простите градинари по света, те да си кажат колко истината се покрива с рекламата? Даже и за сортове от 2011-2012 е трудно да се направи преценка, защото няма достатъчно отзиви. Ей сега съм в такова триумение за Флорентината на Кордес.

Имаше една такава тема с мечталки по-рано, http://green-flora.com/forum/viewtopic.php?t=217&highlight=, а тази е конкретно за рози, тъй ли?
Върнете се в началото
vessellka
Flower

МнениеПуснато на: Mon Aug 19, 2013 10:34 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Забравих да кажа, че съм си заплюла една щамба от Бритрозако, пак е на Тантау, ама сорт от 1985год.
Някой да има отзиви за фирмата или за розата?
Чери Бренди CHERRY BRANDY

Ами аз имам две рози на Кордес от пролетта на 2011 -Алоха и Салита. С двете ръце съм "За". Розите са точно това, което са написали за тях. Изключително съм доволна. Нямам никакви притеснения да поръчвам от тях.
Скоро ще създавам впечатления и от рози от други селекционери.
Върнете се в началото
madamrenie
Flower

МнениеПуснато на: Mon Aug 19, 2013 11:05 am    Заглавие: Отговорете с цитат

pepina написа:
Момичета, то на каталозите на производителите всичко изглежда фантастично, ама къде са снимките от простите градинари по света, те да си кажат колко истината се покрива с рекламата? Даже и за сортове от 2011-2012 е трудно да се направи преценка, защото няма достатъчно отзиви. Ей сега съм в такова триумение за Флорентината на Кордес.

Пепина, абсолютно си права! И аз точих лиги за Les Ivelin миналата година и дадох куп пари за нея, ама май няма да е точно което очаквах и гледах по снимките Sad Тогава беше съвсем нова селекция и с много малко и много прекрасни снимки из нета. Е, цъфтя Ивелинката, не е като да не е въобще цъфтяла, че и храстче понаправи за една година, но има мнооооого по красиви и трайни от нея! Сега се надявам другият сезон да ме компенсира и зарадва повече Wink
Ето я в най-добрите и моменти
Върнете се в началото
Elinka
Flower

МнениеПуснато на: Mon Aug 19, 2013 11:28 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Весе, за Раубритера ще ти каже Роси Smile Може и да имаш резник още тази есен Wink
Чери Бренди я имат доста хора и тук, а и рускините си я хвалят като хубава и изпитана роза.
Селекционерите естествено, че ще си хвалят стоката с лъскави снимки, то ние сме си бой с тези мечталки
Аз нали си взимам цялата информация за растенията от рускините, след внимателно четене на темите за първата ми поръчка си взех само рози - отличнички по техните мнения. Първи в тази категория водеше Тантау. Не съжалявам за нито една негова роза в градината ми. След Тантау се нареждаха Мейян и Кордес. И от тях избирах само сортовете с положителни оценки. И с тези рози нямам проблеми, по-скоро те имат проблем с мен
Мечталките са си мечталки, но аз се хващам , че май се доверявам повече на изпитаните сортове отколкото на новите. Новите все още си остават в бъдеще време и може би няма да ме огреят. Ми място не остана за старите, камо ли за нови.
vessellka
Flower

МнениеПуснато на: Tue Aug 20, 2013 6:59 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Ех, Ели, това за Раубритер направо ми направи деня, честно! kisses tulip
Ами момичета, какво да ви кажа.. новата роза е като новата любов, или трябва да я имаш веднага или ако се наложи да я чакаш до догодина - прегаряш .. hungry
Риска си е риск, но каквато и да се окаже розата след време ще свикнеш с недостатъците й и тя все пак ще стане като част от семейството. Wink
Върнете се в началото
Fiut
Flower

Местожителство: Bulgaria

МнениеПуснато на: Tue Aug 20, 2013 8:30 am    Заглавие: Отговорете с цитат

vessellka написа:
Ех, Ели, това за Раубритер направо ми направи деня, честно! kisses tulip
Ами момичета, какво да ви кажа.. новата роза е като новата любов, или трябва да я имаш веднага или ако се наложи да я чакаш до догодина - прегаряш .. hungry
Риска си е риск, но каквато и да се окаже розата след време ще свикнеш с недостатъците й и тя все пак ще стане като част от семейството. Wink

Аз не съм Ели, но имам 2-годишна Раубритър. Прекрасна е! Еднократна, обаче. Заложила съм резници, но мисля наесен да отрежа отново. Напомни ми да се свържем и да ти дам, ако искаш?
Иначе е много гъвкава, доста бодлива, но с дребни бодли и това лято след прецъфтяване я почистих и сложих в конструкция тип обелиск с височина метър и седемдесет някъде. Вече е догоре и още нараства, очаквам чудесен цъфтеж догодина. Ето как цъфтя тази, сега е най-малко двойна.

Върнете се в началото
vessellka
Flower

МнениеПуснато на: Tue Aug 20, 2013 10:14 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Ха, предполагам ти си Роси jeer
Разкошна ти е Rolling Eyes Ще те радва много.
Много благодаря за предложението. Ще се възползвам и ще ти напомня по-късно тази есен.
Предлагам в замяна от каквото имам Smile
Колко време държи цъфтежа? На колко години ти е?
Върнете се в началото
Fiut
Flower

Местожителство: Bulgaria

МнениеПуснато на: Tue Aug 20, 2013 10:28 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Да аз съм Роси. Цъфтежа държи около 3 седмици. Моята е на 2 години, сега ще ѝ е трето лято. Много съм доволна от нея - добре нараства и красиво цъфти. Няма аромат, но ѝ е простено.
Върнете се в началото
vessellka
Flower

МнениеПуснато на: Tue Aug 20, 2013 10:38 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Fiut написа:
Да аз съм Роси. Цъфтежа държи около 3 седмици. Моята е на 2 години, сега ще ѝ е трето лято. Много съм доволна от нея - добре нараства и красиво цъфти. Няма аромат, но ѝ е простено.

Е, простено да й е! Smile
То както няма идеални хора... какво да искаме повече от розите.. разкош, разкош... Ех, дори не съм се и надявала скоро да и се порадвам.. ама ето - на! Съдбата си знае работата Laughing
Да си жива и здрава, Роси! И Ели! И всички във форума! Амин!
(извинявам се за разлигавянето, временно е Wink )
Върнете се в началото
Elinka
Flower

МнениеПуснато на: Wed Aug 21, 2013 5:16 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Весе, аз зная защо реагираш така емоцоинално Ако искаш можеш да разкажеш тук http://green-flora.com/forum/viewtopic.php?t=254 как си се сдобила с Алоха и Салита.
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Green-Flora - Форум за цветя Форуми -> Рози и клематиси Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети