Green-Flora - Форум за цветя Форуми Green-Flora - Форум за цветя
Форум за цветя, информация, съвети

ГалерияГалерия  Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Сайта използва технологии включващи "бисквитки". Научете повече. Разбрах! Затвори
Рози 2013
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    Green-Flora - Форум за цветя Форуми -> Рози и клематиси
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
pepina
Flower

МнениеПуснато на: Wed Jul 31, 2013 6:14 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравей, Поли
Аз съм сравнително отскоро в розарската лудост, но вече имам половин сезон опит Smile. Почти всички рози са ми от есента или тази пролет, така че тепърва има да се изявяват.

От твоя списък задължително бих препоръчала Easy Does It и Goldelse. Това са две рози, които буквално постоянно са ми осипани с цвят, който държи най-малко седмица, че и десетина дни, и на мястото на всеки прецъфтял веднага се явяват нови пъпки. Въобще не почиват. Цветовете са им едри и прецъфтяват красиво за разлика от някои други. Напълно здрави рози.

Augusta Louise ми цъфтя много красиво напролет, но после повтаря с по-малко цветове и със сравнително по-големи паузи. Освен това се петноса и не мога да мина без пръскане. Може би просто й трябва време.

За Amber Queen и Double Delight не мога да кажа, че са напълно безупречни. Цветовете на Кралицата са със среден размер, макар и доста многобройни. Double Delight ми цъфтя с 2-3 великолепни цвята, но розата е от пролетта от изключително лоша партида и сега събира сили. И двете ми имат пак пъпки, но цъфтят не непрекъснато, а на отчетливи вълни с паузи. Хващат петна и искат пръскане. Надявам се да се подобрят следващия сезон.

За първи път чувам идеята за щамба в саксия, има ли въобще такова нещо thinking

Мнението ти ме върна година назад в първите ми вълнения, чувството е страхотно!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
polyabs
Flower

Местожителство: Бургас

МнениеПуснато на: Wed Jul 31, 2013 7:57 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря за изчерпателния отговор Пепина, ще се радвам, ако и други се включат за останалите розички....
Аз задължително ще взема Изи дойс ит, заради нея ще поръчвам в този сайт : http://www.floribunda.pl/roze-w-doniczce-cat-22.html, много я харесвам такава къдрева и с този ярък цвят...
Да вълненията са големи и имам много въпроси, затова предварително се извинявам, ако досаждам Sad
Другия проблем ми е че харесвам повече цветя, отколкото градинката ми може да побере, така че мисля варианти да ги правя розичките по 3 различни в триъгълник... тук вече трябва да мисля и за съчетание на цветове и височини .... така че искрено се надявам да помагате със съвети. Пепи, ти си ми наблизо и ако имаш път към Бургас пиши на лична, ще се радвам да се видим.
Имам 2 цъфнали рози тази година, сети есента, едната си няма име, купувала съм ги от големите магазини, другата е катерлива айсберг цъфтяха и двете по два пъти, но не намерих начин да кача снимка тук как става?
Върнете се в началото
Fiut
Flower

Местожителство: Bulgaria

МнениеПуснато на: Wed Jul 31, 2013 8:39 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз не мога много да разказвам, защото имам малко рози. Само Amber Queen май от тези изброените. Харесва ми, но няма как да я сравня с другите, препоръчани от Пепина. Хубаво цъфти, честичко, но не мога да каа, че е голям цветът. Определено ми е любимка иначе.

За щамбите какво да ти кажа, опитах се от миналата година да запазя 2 в саксии, даже да презимуват. Но като ги местих и увивах за зимата, бяха пуснали милите корени през дренажните отвори, късах. Та ми дожаля и в края на краищата ги закопах пролетта. Може, разбира се, но определено не е по-добре, и иска повече грижи. А по повод сортовете имам само един съвет за щамбите е по-красиво да са флорибунди и дори полианти или дори мини. Чаените хибриди не са по-хубави на щамб.
Екселса е еднократна, освен ако не е Супер Екселса. Но прави страхотна корона! А другите не знам, може идеята да не са обилни - може пък да харесваш букетче на столче, да речем. На мен най-хубавата ми щамба е едно червено мини - обилно и трайно, само дето е мирише.
Върнете се в началото
Marti
Flower

МнениеПуснато на: Wed Jul 31, 2013 9:08 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Smooth Buttercup препоръчвам горещо
луднах по тая роза като я видях в градината на една моя позната,дето и едно цвете в земята не може да бучне
тая роза е нещо...отрупана с цвят,ярко жълто
Върнете се в началото
polyabs
Flower

МнениеПуснато на: Wed Jul 31, 2013 10:02 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря Фют, Марти Smile)) Sooth Buttercup наистина е мой тип и щом е много цъфтежна ... сложих я в списъка, само не пише колко е голям храста, че нямам място за големички над метър.
За щамбите, харесвам плачещи, обилни а не изправени, но кои са от този вид и да не са еднократни не знам.... може би за щамба ще се въздържа, въпреки че са почти на цената на обикновените рози ...
Така като си гледам гамата е оранжево жълто розова.... и някои са много близки по цвят. А така ми се иска нещо тъмно вишнево или лилаво, но все са големи храсти в тази гама ....червено имам един много стар огромен храст и съм се наситила Smile, бяла и цикламена имам, чакам и една розова катерачка да цъфне и един хокус покус, ако си отговарят на това за което са купени де ...
Върнете се в началото
Elinka
Flower

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Thu Aug 01, 2013 5:41 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз пък съм много доволна от Амбър Куин
Тази снимка я има в темата, но при мен са едри цветове, ароматна и сега пак е отрупана с пъпки. Имам ги 2 броя - една от Милчо и една от поляка. Не боледува нито една от тях и като садени миналата есен се отчитат много добре.
Ашрам не я виждам в списъка ти, но е разкошна роза. Не особено висока, много държат цветовете, пък и като разцветка е отличителна.
Другата роза, която ме впечатли това лято е Микеланджело. Това чудо не спря да цъфти вече месец. Тя е вече "стара пушка" Very Happy , от две и полоеина години е в градината. Пак ще повторя някои нейни снимки за да добиеш престава за какво говоря
Тази снимка съм я качила на 08 юли, но е цъфнала така поне седмица по- рано
Тази снимка е от 23 юли
Миналият петък все още изглеждаше така, отрязах само 3-4 прецъфтели съвсем цвята, които се ронеха листата.
Smooth Buttercup и The Sun and the Heart са ми малки още, садени миналата есен, но и те не спират да цъфтят. Много са хубави.
Double Delight и Носталгия подарих на секърва ми и на вуйна ми. Първата е при свекърва ми и е от онези джунждуфърляци за които пише Петя. Свеки каза , че цъфти с едри цветове и била много ароматна. Много й харесва. Носталгията е от Милчо или браточките. И тя цъфти много добре като за роза садена есента и вуйна ми само я обикаля и й се радва.
Sweet Revelation са от есента при мен и си цъфтят добре като за първогодки. Също така добре се представя и Jubile du Prince de Monaco. Виж го в розебука http://www.rosebook.ru/roses/floribunda/jubile-du-prince-de-monaco/
Августа Лиуза я местих тази пролет в жегите и сега вместо да цъфти обилно се вкоренява, но не ми боледува.
Бих ти препоръчала и Samaritan. Още е дребосъче, но цъфти, не прегаря на слънцето, ароматна е http://www.rosebook.ru/roses/tea-hybrid/samaritan/
Върнете се в началото
polyabs
Flower

МнениеПуснато на: Fri Aug 02, 2013 10:06 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря Ели, вие съвсем ме объркахте, повечето рози които съм харесала са преливащо розово оранжеви, маи и вие повече такива харесвате. Бих искала нещо за компания на двете ми рози едната я изнамерих Blue Sky или Blue Heaven не знам дали става въпрос за една и съща на снимката на опаковката изглеждаше така:
http://www.botanika.bg/products.php?pid=999898
А като показа пъпки се получи това като на долния линк, дори моята пъпка беше по червена и си викам айде сбъркана роза ... но после си цъфна цикламено лилава.
http://seattlepuppy.blog82.fc2.com/blog-entry-107.html
А на този пък линк има 2 снимки коренно различни една от друга ... http://www.helpmefind.com/rose/pl.php?n=753
И сега не знам с какви други две рози да я съчетая, на всичкото отгоре много я харесват а аз не ....и съм малко разочарована, виждат и се тичинките като на проста стара роза, въпреки че новите като айс фор ю ми харесват, но те са и по дребни и с друга форма ... дори мислех с такава да я съчетавам защото трябва да е нещо синьо или тъмно лилаво Еди Мистрал такава ли е?... а ако сложа светло розова като савой хотел?
Другата ми розичка не цъфна но е купена за Хокус Покус Smile)) Ще я накипря с още 2 покрай нея,а ако цъфне друга, ще я местя, но каква компания за нея от моя спусък .... нещо жълто, харесва ми и Баркарола и Бляк Бакара но не ги виждам в поръчките на поляка и милчо .... а и малко се въздържам да се впиша във всички поръчки, отделно ли ще се изпращат до Бургас после? А не се ли съчетавате по градове, като гледам доста хора има от един град?
Върнете се в началото
Elinka
Flower

МнениеПуснато на: Sun Aug 04, 2013 8:24 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Поли, утре ще ти отговоря по-подробно Smile
Ето сега какво има на вилата:
Амбър Куин, цъфтяща и прецъфтяваща

Нещо от румънките

Кауфландка

Джаз

Фърст лейди започва отново

Болшой прецъфтял, но прави нови пъпки

Май гърл също се готви за цъфтеж

Сръбкинятя, която все още на мога да рзпозная, но едва прецъфтяла и отново ще цъфти. Не е спряла, едни прецъфтяват и веднага е готова с нови пъпки

Другите утре, че трябва да храня домочадието.
Върнете се в началото
Галя 03
Flower

МнениеПуснато на: Sun Aug 04, 2013 9:07 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

polyabs
Добре дошла в отбора на розарите Smile
От твоя списък имам следните рози:
Easy Does It
Augusta Luise
Sweet Revelation
Nostalgie
New Imagine
Molineux (Ausmol)
Double Delight (Andeli)
...ами как да ти препоръчам някоя, просто не бих се лишила от нито една Wink
Добре си намислила покрай фокус-покус, някоя жълтичка...имай предвид,че цветовете на фокуса, не са много едри, та някоя жълта флорибунда би стояла добре до нея yyes

Първата роза е Molineux, до нея Celebration Time / горещо я препоръчвам/ и в дъното Limoncello...и трите са ми от есента, доволна съм и от цъфтежа, и формата на храста Smile

Ели, заплювам си резници от
Оупън Армс
Джаз
Фърст лейди
love
Върнете се в началото
Elinka
Flower

МнениеПуснато на: Mon Aug 05, 2013 7:01 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Галя, имаш резниците, но нямам Оупън Армс, а Сшоумии. Петрович е спал като е слагал етикетите. На Джазът му отрязах три прецъфтяващи грозда преди да го снимам. Не ми харесва когато съвем отива на прецъфтяване. Цветчетата му много избеляват.
Ето идругите понацъфтели:
Stephanie Baronin zu Guttenberg са й се хербаризирали цветовете от горещината и не е могла да ги разтвори напълно

Същото е и с Hansestadt Rostock

На Stadt Rom обаче не му пречат жегите. Последни цветове от първата вълна, но има доста нови пъпки

Alissar, Princess of Phoenicia, ако не й бях видяла първите цветове, сега щях да си мисля, че е объркана. Няма нищо розово е цвета й в момента. Цялата е ярко оранжева

Първи невзрачен цвят на посадената там и оскосена през май Sweet Dream

На тази в моментът не мога да й намеря името, но беше стар сорт от 80-те години. Тък е прецъфтяла, но има красива форма, преливащи цветове и не изгаря на слънце

Alberich cl., но с много дребни цветове, защото не е поливан и той в горещината

Подарената ми от ГеяСем катерачка. Не известна за сега, но се оказа много цъфтежна. Има един шиш над 1,50м. с шапка от пъпки.Това е втората вълна
Върнете се в началото
pepina
Flower

МнениеПуснато на: Tue Aug 06, 2013 8:52 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Да взема да кача малко розички, макар че почти няма какво, сърдят ми се, че ги зарязах. Извинявайте за качеството (и количеството)...
Върнете се в началото
polyabs
Flower

МнениеПуснато на: Sat Aug 17, 2013 3:11 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря ви за топлото посрещане Smile напоръчах си 20 ина рози не знам дали всичко ще пристигне и като му дойде времето се надявам на още съвети от вас коя пред коя да сложа, не ги и знам по височина а ще ги редя по 2 или по 3 нямам много място,а още колко останаха дето ми харесват .....
Гале прекалено много рози ми станаха в една и съща гама и не успях да си поръчам Sweet Revelation, Nostalgie, New Imagine и Molineux (Ausmol) но ще помоля за резници като вземеш да ги кастриш, аз съответно ще се отчета от моите,които си харесате като поотраснат и .... които оцелеят Smile)))
За сега по поръчки очаквам това:
От поляка:
Easy Does It
Aquarell
The Sun and the Heart
Savoy Hotel
Sooth Buttercup (Hadcup)
Augusta Luise
Goldelse
Double Delight (Andeli)
Munstead Wood ( Ausbernard)
Schackenborg (Pouldron)
От Милчо:
Jubilej Princes de Monako
Edi Mičel (Eddy Mitchell
Amber Queen
Kajzer Farah (Kaiserin Farah)
Pulman Orient Ekspres(Pullman Orient Express)
От холандеца:
Black Baccara
Eyes for You
Heidi Klum Rose
Novalis
Diamond Eyes
Red Intuition
Общо взето имам няколко места където мога да сложа по височки до 1,20 подпряни на една ограда
имам едно място където мога да сложа 1-2 по широки храста да позакрият тръбата на чешмата ....останалите мисля да редя по двойки и тройки по 1 по висока ЧХ и една по ниска бордюрна да им крие краката и така, давайте съвети как се прави,ако трябва ще рисувам, ако трябва на гости ще ви взимам Smile)))
На първо време от тези поръчаните не знам коя колко е висока и колко широка при нашите условия,защото е малко по различно и във различните сайтове дават различни размери .... така че за тези за които имате наблюдения пишете, поне малко от малко да ги подредя виртуално.
Върнете се в началото
Галя 03
Flower

МнениеПуснато на: Sat Aug 17, 2013 8:13 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Поли, ти какво си мислиш, че ще насадиш розите и край....никакво местене laught Ами няма да стане Wink То при мен може да е 60см, а при теб да надхвърли 1,80...местоположение, поливки, торене, много неща са от значение. Аз съм се водила от тук, но пак има изключения Smile
http://www.rosebook.ru/
Върнете се в началото
pepina
Flower

МнениеПуснато на: Sat Aug 17, 2013 8:47 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Не че имам пряк опит, но от чужди мнения си оформих моето: към размерите в Роузбука добавям по 40-50 см на ръст и горе-долу може да догодим нашите. Но, разбира се, всеки екземпляр си е различен и зависи както от самото растение - какво ще ти се падне, така и от грижите и условията.
Върнете се в началото
Elinka
Flower

МнениеПуснато на: Sun Aug 18, 2013 5:50 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Поли, за оцеляването едва ли трябва да се притесняваш. Вие сте друга губерния Smile Галя и Петя започват да показват първи цъфнали рози пролетта, докато моите тук имат по това време пъпки колкото грахово зърно.
А за местенето, със сигурност ще местиш. Галя и Петя са ти отговорили защо ще ти се наложи. Не се притеснявай толкова. Садиш, следиш и преместваш, ако се наложи Wink
vessellka
Flower

МнениеПуснато на: Wed Aug 21, 2013 8:33 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Я, да се изтипосам и аз тука Smile
Върнете се в началото
Fiut
Flower

Местожителство: Bulgaria

МнениеПуснато на: Thu Aug 22, 2013 11:13 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Много хубави розички, поздравления!!!
Коя е розовата роза? Много е нежна.
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Green-Flora - Форум за цветя Форуми -> Рози и клематиси Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Следваща
Страница 6 от 8

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети